Haber

TBMM Başkanı Şentop’un 28 Şubat Açıklamasına İlişkin Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, millet iradesini yok sayanların, seçtikleri hükümeti tehdit edenlerin, inançlarıyla yaşama haklarını gasp etmek isteyenlerin her zaman hak ettikleri karanlığa düşeceklerini belirtti.

Şentop, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, 28 Şubat 1997’nin özgürlüğün esarete, demokrasinin vesayete teslim edilmesini isteyenlerin alınlarından asla silinmeyecek bir utanç tarihi olduğunu belirtti.

Faillerin bin yıl ve sonrasında da devam ettirmek istedikleri zalim darbe planının karanlığına ışığın galip geldiğine işaret eden Şentop, “Bugün yaşananları unutmak isteniyor, konuşulmuyor, hatta yaşanmış bir olay olarak görülüyor. Birkaç özürle kapatılacak basit bir hata, milletin hafızasını siler.Aslında hiç anlamayan bir zihniyetin yaklaşımıdır.” terimini kullandı.

Milletvekili Lideri Şentop mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Gerçekleri inkar eden bu yaklaşım, süreç içerisinde hayatı gasp edilen, işkence ve zulmü bizzat yaşayan halkımızı ve 28 Şubat’ın masum çocuklarını aynı şiddetle yaralamakta, aynı travmayı onlara tekrar yaşatmakta ve yaşatmaktadır. Yine bu insanlık suçunun yarattığı tahribat onarılamaz, ruhlardaki yaralar sarılamaz, ancak darbe kodlarını hücrelerinde taşıyan anlayışa karşı demokrasi mücadelesinin hatırasını yaşatmak en büyük gücümüzdür. Bir daha böyle acılar yaşanmasın diye.Bu güç de milletimizin 15 Temmuz irade ve emeğinin ruhundadır.İstiklal ve demokrasimizin istikbalinin teminatı milletimizin ta kendisidir.İradeyi yok sayanlar milleti tehdit edenlerin, seçtikleri hükümeti kendilerine hedef edinenlerin, inançlarıyla yaşama haklarını gasp etmek isteyenlerin sonu hep aynı olacak ve darboğaza sürüklenecektir. hak ettikleri kness.

Milletimizin egemenliği, hakları, inancı, geleceği ve demokrasisi için asla vazgeçmeyeceğimiz gayretimizle; Geçmişten bugüne darbe girişimlerine ve darbe zihniyetine gururla karşı koyan gençlerimizi, kadınlarımızı ve halkımızın her birini minnet ve saygıyla selamlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu