Haber

‘Parkı boşaltın’ talimatına tepki: Ayrılmıyoruz dayanışma bekliyoruz

HATAY – Hatay’ın Defne ilçesinde Vali Yardımcısı Harun Kaya, yüzlerce depremzedenin barındığı Sevgi Parkı’nın boşaltılmasını talep etti. Kaya en geç yarın öğlene kadar parkı boşaltmak için süre verdi. Parkta Türkiye İşçi Partisi (TİP) Halkevleri, Türk Tabipleri Birliği (TTB), İktidar Komiteleri, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) gibi birçok kuruluş depremzedelere yardım ediyor ve dayanışma gösteriyor. Valiliğin bu kararına depremzedeler de yansıdı.

‘BİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN’

Avukat Elifcan Demirtaş, Vali Yardımcısı Harun Kaya’nın kendilerine en geç yarın öğlene kadar tahliye etmelerini söylediğini belirtti. Demirtaş, yaşananları şöyle anlattı: “Burası Sevgi Parkı. Burada çok sayıda kadın ve çocuk depremzede var. Dostlara çağrımızdır, bizi yalnız bırakmayın.”

Hanımlar Dayanışma Noktası Sevgi Parkı’nda

DEPREMDE: SADECE KİŞİLER MAĞDUR OLUR

Parkta yaşayan bir depremzede, parkın boşaltılması kararının üzüntü verici olduğunu söyledi:

“Burada üçüncü haftayı bitirdik. Bizi tahliye beyannameleri verdiler. Üzerimize geldiler. Gidip yarım kulak konuştuk. Sözler tutulmadı. Mağdur olan sadece halk. Ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. bizim birlik beraberliğimiz. Ne yapmak istediklerini bilmiyoruz. Bize anlatsınlar. Bu şekilde olmaz.”

Halkevleri üyesi Evrim Çakır, “23 gündür yok olan devlet, ‘Biz devletiz, artık size ihtiyacımız yok’ dedi. Devlet polisle geldi. Devlet yokken de biz buradaydık, var olacağız. Bu insanları yalnız ve çaresiz bırakmayacağız.”

salpazari-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu