Ekonomi

Binance’in stablecoin’ine darbe Coinbase’den geldi

Investing.com – madeni para tabanıüçüncü büyük stablecoin olan Binance USD’nin (BUSD) işlemlerini askıya alacağını duyurdu.

BUSD ihraç eden Paxos, geçtiğimiz haftalarda ABD’deki düzenleyici baskının ardından sabit varlık ihracını durdurduğunu açıklamıştı. Bu duyurudan iki hafta sonra ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, BUSD ticaretini 13 Mart’a kadar askıya alacağını duyurdu.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada, kararın BUSD’nin listeleme standartlarını karşılamadığının dahili inceleme tarafından fark edilmesinin ardından alındığı bildirildi.

Bu ayın başlarında ABD SEC Paxos’a Dolara endeksli olarak ihraç edilen BUSD ihracına ilişkin dava açtı. Bunun üzerine Paxos önlem olarak Binance ile bağlantısını kesme kararı aldı.

Coinbase’in BUSD kararı hakkında yorumcular, bunun, borsanın düzenlenmemiş menkul kıymetler sattığını öne sürmesi beklenen düzenleyici incelemeye karşı bir önlem olarak alınmış olabileceğini söylediler. madeni para tabanı, SEC’in XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair Ripple’a açtığı davanın ardından ilk harekete geçen borsalardan biri olarak. XRPticaretine son vermişti.

Paxos, BUSD’ye rağmen EthereumBUSD, kendi ağında ihracından sorumlu şirket olmasına rağmen, Binance’in özel ağı Binance Smart Chain’de de basılmaya devam ediyor. BUSD, şu anda 10,6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip USDTVe USDC.

Author: Günay Caymaz

sehitkamilhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu