Yaşam

Yılmaz Güney için “Kadınları en iyi döven erkek” diyen Farah Zeynep Abdullah’a dava açıldı

Son olarak Bihter filminde başrol oynamıştır. Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney Ölüm yıldönümü nedeniyle yaptığı paylaşıma şu yorumu yaptı: “Diyelim ki sinemamızın en iyi erkeği, kadınları döven, şiddet türleri açısından zengin, etkili silahlar kullanan adam.” Abdullah’ın açıklamasıyla sona eren Güney’in ailesi dava açıyor.

YASAL HAKLARINI KULLANACAKLAR

Abdullah’ın ağabeyi hakkındaki yorumunu sonlandıran Güzide Pütün, “Bu değersiz sözlerin kimseye faydası yok. Yılmaz Güney, kadınlara saygı duyan, gençlere önem veren bir insandı.” Güney’in avukatı da başta oyuncu Farah Zeynep Abdullah olmak üzere karalama kampanyasına katılanlara karşı yasal haklarını kullanacaklarını söyledi.

Yılmaz Güney ve kardeşi

NE OLDU?

Yılmaz Güney, Kanal D’de yayınlanan Dilek Taşı dizisinde “Yılmaz” karakterini canlandırmasıyla da gündem olmuştu. Dizideki karakter Güney’e benzetildikten sonra ölüm yıl dönümünde de unutulmadı. ölüm. Yazar Murathan Mungan, Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından şunları yazdı: “Yılmaz Güney’in ölümünün 37. yıl dönümü. İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra, o da iyi bir yönetmendi. aynı zamanda sinemamızın en iyi adamı. Bir daha kimse onun gibi boynunu asamayacak.” “Yavaş yavaş yana dönüp üzüntüyle ona baktığımız için en ücra köşemize bile dokunamadı” dedi.

Mungan’ın paylaşımına yanıt veren Farah Zeynep Abdullah, “Sinemamızın kadınları döven, varlıklı ve şiddet türleri açısından etkili silahlar kullanan en iyi erkeği diyelim.”

sarigol-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu