Teknoloji

Renault, Qashqai ve 3008 Gibi Modellerle Rekabet Edecek Yeni SUV’u Symbioz’u Duyurdu: İşte İlk Bilgiler

Ülkemizin en tanınmış otomobil markalarından biri olan Renault, bugün özgün bir model geliştirdiğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre C-SUVBu tipte olacak otomobilin temeli, eski Yunancada “birlikte yaşamak” anlamına gelen “simbiyoz” sözcüğünden geliyor. simbiyoz” olarak anılacaktır.

Renault’nun yeni tasarım dilini yansıtacak Symbioz, Captur ve Austral modelleri arasında kompakt bir aile SUV’si olarak karşımıza çıkıyor. Şirket henüz Symbioz’u tam olarak tanıtmamış olsa da bize bazı detaylar ve bir teaser görseli sundu.

145 beygir güç üreten E-Tech hibrit motorla gelecek

Aracın tam tasarımı paylaşılmadı ancak siluetini gösteren görseller geldi. Bu görsellere baktığımızda yeni kompakt SUV’nin sportif ve güçlü bir tasarımla gelebileceği görülüyor. Büyük bir araç olduğunu da görebiliyoruz. Renault ile karşılaştırıldığında araba 4,41 metre uzunluğa ve 1,5 ton ağırlığa sahiptir. mal sahibi. Bu, Austral’den 10 cm daha kısa, Captur’dan 18 cm daha uzun olduğu anlamına gelir.

Renault, C segmentinin şu ana kadarki en kompakt hibrit otomobili olarak tanımladığı Symbioz’un en yeterli teknolojilerle donatılacağını söylüyor. Bunun bir örneği, tek dokunuşla opaklaşan Solarbay panoramik cam tavanıdır ve E-Tech hibrit motor verir. bu motorun 145 beygir gücüÜreteceğini belirtelim.

Renault Symbioz modeli hakkında şimdilik bildiklerimiz bu kadar. Aracın resmi lansmanı bu yıl. baharda gerçekleştirilecektir. Fiyatını ve tüm özelliklerini o zaman öğreneceğiz.

Renault’nun Symbioz için paylaştığı teaser görseli:

Renault modellerinin Türkiye’deki yeni fiyatları için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu