Ekonomi

CFRA, uzun vadeli olumlu piyasa trendlerini gerekçe göstererek Roku hisselerinin notunu yükseltti

CFRA Research analistleri, Roku Inc.’in (ROKU) notunu Satıştan Tutmaya yükselttiğini ve hedef fiyatını 75 Dolardan 89 Dolara çıkardığını söylüyor.

Analistler, “ROKU’nun, geleneksel kablolu televizyon ve havadan yayının aksine, internet üzerinden televizyon video akışının artan eğiliminden yararlanmak için iyi bir konumda olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana, Roku’nun kârlılığa giden yolunun beklenenden uzun olabileceğinden endişeleniyorduk. Ancak pazarın daha fazla izleyicinin yayın hizmetlerini seçmesi konusunda istekli olduğunun da farkındayız.”

Sonuç olarak analistler, ROKU’nun hedef fiyatını 14 $ artırırken ileri Fiyat-Satış oranını 3,6x olarak belirledi; bu, rakiplerinin 2,0x ortalamasının üzerindedir.

CFRA’nın yayın cihazı şirketinin hisse başına kazanç (EPS) iddiaları 2023 için -3,50 ABD Doları ve 2024 için -2,40 ABD Doları seviyesinde tutuluyor.

Analistlere göre şirketin abonelik ve reklam gelirlerini içeren ve toplam gelirin %86’sını oluşturan Platform bölümü, üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre %18 gelir artışı kaydetti.

“ROKU’nun reklam gelirinin önemli bir kısmı, ABD’deki ılımlı ekonomik gerilemeden faydalanmaya hazır olan spot piyasadan geliyor. Riskler arasında platform pazarında artan rekabet, akış cihazlarının satışlarının azalması ve ABD’de video akışına yönelik potansiyel olarak azalan talep yer alıyor. ABD ve Meksika. “

ROKU’nun hisse fiyatı Perşembe günkü borsa açılışı öncesinde %1,5 arttı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu