Haber

MKE Ankaragücü ve Ankara Üniversitesi iklim değişikliği için iş birliği protokolü imzaladı

Süper Lig gruplarından MKE Ankaragücü, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması, yeşil kalkınma ve sürdürülebilir çevre için Ankara Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Eryaman Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, kulüp ve üniversite yöneticileri katıldı.

‘Ankara’ya Sahip Çık’ sloganıyla hayata geçirilen iş birliği protokolü ile Türkiye’de de etkisini gösteren iklim kriziyle mücadele hedefleniyor. İmza töreninde konuşan Ankaragücü Lideri Faruk Koca, Ankara’nın en değerli iki markasının iklim krizine dikkat çekmek için iş birliği yaptığını söyledi. Koca, “Geçen yıl kulüp olarak duyarlı davranarak geri dönüşüm formaları yaptık. Bu çalışma da süreci daha da hızlandırmamıza yardımcı oldu.”

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da Ankaragücü ile çok yakın bir iş birliği kurduklarını belirterek, “İklim değişikliği sorunlarıyla karşı karşıya olan dünyada bize çok önemli görevler düştüğüne şüphe yok. Bu görevi titizlikle yerine getirmek istiyoruz. Bugünkü protokol ile hem iklim değişikliğinin getirdiği sorunlarla mücadeleye dikkat çekiyoruz hem de aktif girişimlerde bulunmak için adımlar atacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Lider Koca ve Rektör Ünüvar protokol belgelerini imzaladı. İmza töreninin ardından Faruk Koca, Prof. Dr. Ankaragücü Ünüvar’a forma verirken, Ünüvar da Koca’ya Ankara Üniversitesi plaketi takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu