Haber

Kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye şefi, döndüğünde koruyucu aile olmak için başvurdu

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerden bir gün önce anjiyo olan ve 15 kişilik ekibiyle Diyarbakır’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürü Mizbah Yılmaz, şehre döndüğünde kimsesiz çocuklara koruyucu aile olmak için başvurdu.

Siirt Belediyesi İtfaiyesi’nde görevli olan Mizbah Yılmaz, 5 Şubat’ta Devlet Hastanesi’nde anjiyo geçirerek taburcu oldu. 35 yıllık itfaiyeci Yılmaz, ertesi gün Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerin ardından 15 kişilik ekibiyle Diyarbakır’a gitti. Buradaki arama kurtarma çalışmalarına katılan Yılmaz, enkazın kaldırılmasının ardından Siirt’e döndü. Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne giderek refakatsiz çocuklara koruyucu aile olmak için başvurdu.

Arama kurtarma çalışmalarında kurtarılan bir çocuktan çok etkilendiğini söyleyen Yılmaz, “35 yıldır bu görevdeyim. Vatandaşların hayatını kurtarmak için 12 günlüğüne Diyarbakır’a gittik. orada gördüğüm sahne gerçekten içler acısı.çocuğu canlı çıkardığımda çok duygulu anlar yaşadım.çünkü bir çocuğun mücadelesi ve ağlaması beni çok etkiledi.çocuklardan birini sahiplenmek istiyorum.diyarbakırdan geldiğimde oturdum eşimle görüştük ve “Ben bu çocuklardan birini evlat edinmek istiyorum, izniniz varsa birini almak istiyorum.” Yanıma almak istiyorum’ dedi. Eşim, ‘Sen bir istersen ben iki tane istiyorum’ dedi. Biri özel okulda öğretmenlik yapıyor” dedi.

Yılmaz’ın başvurusunu alan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, “Daha önce koruyucu aile başvurularımız ayda 3-4 iken son zamanlarda ani bir artış oldu. Şu an itibariyle 813 aile başvurdu. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu