Haber

Beyoğlu’nda domuz bağı yöntemiyle öldürülen kadın cinayetinde 2 zanlıya dava

BEYOĞLU’nda yalnız yaşayan kadını parasını aldıktan sonra domuz bağı yöntemiyle boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan iki zanlı hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, sanıklar hakkında “kasten öldürme” ve “nitelikli yağma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15’er yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Beyoğlu’nda 2 yıl önce cezaevinden çıkan Aysel Bozkurt (63), evinde domuz bağı yöntemiyle boğularak öldürülmüş halde bulundu. Olayla ilgili soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlandı. İddianamede, Aysel Bozkurt’un 4 Haziran 2022’de evinde ölmüş olabileceği bilgisinin verildiği belirtildi. Bozkurt’un 2007 yılında cinayetten hüküm giydiği ve 21 Temmuz 2020’de cezaevinden denetimli serbestliğe sevk edildiği kaydedildi. salgın. Polis, Aysel Bozkurt’un mahkûm olduğu olayda müştekilerin cinayetle tesadüfi bir ilişkisi olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadı. Meyyit muayene raporuna göre, iddianamede maktulün yüzüstü yerde olduğu, ellerinin arkasında, ayakları ve boynunun bağlı olduğu belirtildi. Bunun üzerine gözaltına alınan Mehmet Solmaz, 1 hafta önce maktulün evine fuhuş yapmak için gittiğini, 2 bin TL ödemelerine rağmen iki erkek tarafından cinsel ilişkiye girmeden darp edildiklerini söyledi. 500 TL parayı alıp kaçtıklarını söyledi.

İddianamede, zanlılar Mehmet Solmaz (19), zanlılar Eyüp Dehşeli (20) ve yaşının küçük olması nedeniyle belgeleri ayrılan KK, maktulün evine girerek, görüş ve eylem birliği ile maktulu darp edip, yaraladı. parasını Mehmet Solmaz söyledi. Kurbanı yanlarına aldıkları iple bağladıkları, ağzını bir bezle kapattıkları ve kurbandan aldıkları 1.500 TL’yi paylaştıkları açıklandı. Sanıkların “kadına karşı suç işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme” ve “silahla birden fazla kişi tarafından gece yağmalama” suçlarını işledikleri gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 10’ar yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi. “. Zanlılar önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu