Haber

İstanbul Valisi Yerlikaya’dan Engelliler Günü’nde anlamlı paylaşım

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir farkındalık paylaştı.

Valilik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında 15 yaşında geçirdiği kaza sonucu omurilik felci geçirmesine rağmen çabalarıyla Avrupa şampiyonu olan paralimpik atlet Hamide Doğangün ile özel röportaj yaptı. 9 yıl.

Yerlikaya, paralimpik sporcu olarak ay-yıldızlı formasını kazanarak tüm engellilere örnek olan Doğangün ile yaptığı röportajı da Twitter hesabından paylaştı.

Vali Yerlikaya, “Hamide Doğangün 9 yaşında trafik kazasında omurilik yaralanması geçirdi. Ancak engelleri aşmaya kararlıydı. Paralimpik sporcu olarak ay yıldızlı formamızla birçok başarıya imza attı ve örnek oldu. tüm engelliler için.” o kelimeleri kullandı.

“Bebeğime alacağım madalyayı hediye etmek istiyorum”

Yerlikaya’nın paylaştığı röportajda Doğangün’ün yaptığı antrenman ve şampiyonalarda çekilen görüntülere yer verildi.

Bağcılar Belediyesi sporcusu Hamide Doğangün, verdiği bir röportajda kararlı çalışmalarını anlattı.

9 yaşında trafik kazası sonucu omurilik felci geçirdiğini ve o zamandan beri tekerlekli sandalye kullandığını belirten Doğangün, “Tedavi sürecimde Bağcılar Belediyesi’nin bu şubeyi açtığını duydum. Annem beni hiç istemedi. evde kalmamı, sosyalleşmek için dışarı çıkmamı istedi. Spora böyle başladım. Tekerlekli sandalyeyi unutmam için en büyük şey, “Sebebi spordu. Spora olan eğilimim engelimi unutturdu. En büyük destekçim ailem olmuştur. Benim gibi arkadaşlarım için en büyük rol ailelere düşüyor.” ifadelerini kullandı.

2008 yılından beri atletizmle ilgilendiğini belirten Doğangün, 100, 400, 800 metre koştuğunu, Avrupa şampiyonlukları ve dünya dereceleri olduğunu belirtti.

“Sporun önünde hiçbir engel yok, fırsat verildiğinde en iyi şekilde değerlendiriyoruz.” Şu anki hedefinin dünya şampiyonluğu ve 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu belirten Doğangün, “Orada podyumu görmeyi hedefliyorum ve alacağım madalyayı bebeğime hediye etmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu