Haber

Bodrum’da Enginar Hasadı

MUĞLA (İGFA) –Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, tarımsal üretimi artırmak ve eser çeşitliliğini sağlamak kapsamında 2022 yılı Kasım ayında Karaova Kemer Mahallesi’nde ektiği enginar hasadına başladı.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, belediye mülkiyetinde 11 dönümlük alan üzerinde yer alan çok yıllık bir bitki olan Bayrampaşa enginarının besin değerinin yüksek olduğunu ve lezzetli bir ilaç olduğunu belirtti. Yaprakları kesilerek ve içindeki yufka çıkarılarak tüketilen bu cinsin ilk hasadı yapılsa da kullanılan bilimsel teknikler sayesinde oldukça verimli olduğu ve yaklaşık 1 ton eser elde edileceği belirtildi.

Başkan Ahmet Aras’ın Tarımsal Kalkınma Atağı Projesi kapsamında çalışmalarını kararlılıkla sürdüren ekipler, belediye mülkiyeti altındaki lavanta ve karabaş buğdayını da önümüzdeki günlerde hasat edecek.

Belediye grupları, toprak analizleri yaparak bölgeye uygun tarımsal ürünlerin yetiştirilmesini ve yeni tarım işlerinin dikim ve dikiminde vatandaşlara yol göstermeyi amaçlıyor.

habermanyas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu