Haber

Zirveye pedalladılar

ANTALYA (İGFA) –Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Antalya Bisiklet Birliği, Antalya Bisiklet Festivali Derneği, Leo ve Uğur Bisiklet firmalarının destekleriyle düzenlenen ‘Toros Keçisi Dağ Tırmanma Yarışı’ 2 etaptan oluştu.

Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’ndan başlayan yarışın ilk etabına vatandaşlar da katıldı.

Yarışa Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı başladı. 173 lisanslı sporcunun pedal çevirdiği yarışmada 22 kilometre dağ tırmanışı gerçekleştirildi.

Yarışmanın ilk etabında pedal çeviren Meral Tolunay, Toros keçisinin bu heyecanlı yarış için çok güzel bir sembol olduğunu söylerken, Antalyasporlu bisikletçi Adil Deniz Karacagil ise yarışın 1. etapta özel olması nedeniyle farklı bir heyecan yaşadığını söyledi. Cumhuriyetin 100. yılı.

Zorlu yarışmanın galibi, aynı zamanda en genç sporcu olan 17 yaşındaki Deniz Örnek oldu.

Örnek: “Çok kaliteli bir organizasyondu. Türkiye’nin en zorlu tırmanışlarından biri. Gerçekten uzun bir tırmanış. “Özellikle son 5 kilometre çok zorluydu” dedi. Bitiş çizgisini ilk geçen kadın sporcu ise 35 yaşındaki Şeniz Pamuk oldu. Pamuk, “Muhtemelen Türkiye’nin en zor yarışlarından biri. Çünkü 22 kilometre ve özellikle son 5 kilometre yarışın en öldürücü kısmı” dedi.

Yarış organizatörü Ogün Çavuş, Antalya’nın bisiklet sporuna çok uygun olduğunu belirterek, “Antalya’ya bisiklet turizmini kazandırmaya çalışıyoruz. “Muratpaşa Belediyesi sağ olsun bize destek oluyor” dedi. Yarış sonunda kendi kategorilerinde podyuma çıkan sporculara hatıra madalyası, 100. yıl logolu forma, kitap ve bandana hediye edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu