Haber

Yunan medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hamlelerini tahmin etmeye çalıştı ve harita hazırladı.

28 Mayıs seçimleri türkiye Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaferi özellikle gergin bağlarla doluydu. Yunanistanonu da ilgilendiriyordu.

“İSMİ ALTIN ​​HARFLERLE YAZMAK İSTİYOR”

Yunan medyasında yer alan haberde Ta Nea, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki dönemde izleyebileceği yollar harita ile sunuldu. Manşet “Erdoğan’ın sınırlarının dışında cephe açın” ifadesine yer verirken, “Elde ettiği kazanımları savunmaya çalışacak. Bunu yapacak mı? Ve nereye kadar yapacak. Erdoğan onun adını almak istiyor” yorumunu yaptı. altın harflerle yazılmış.”

BİR HARİTA ÇIKARDILAR

Ankara’nın olası hamlelerini değerlendiren Yunan medyası, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin 2003’ten beri gergin olduğunu yazdı ve haberde şu ifadelere yer verdi: “Bugün iki ülke ilişkileri, TC kurulduğundan bu yana en kötü seviyede. Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye F-35 programından çıkarıldı, Halkbank davası var, ABD’nin Suriye’de desteklediği, belkemiğini terör örgütleri PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri var. 15 Temmuz 2016’daki kanlı darbe girişiminin de sorumlusu olduğunu ve terör örgütünün elebaşı Fethullah Gülen’i iade etmediğini belirterek, “Bunun için ABD’yi suçlama fırsatını kaçırmıyor. Bu gerilim daha ne kadar uzayabilir.”

Ta Nea’nın hazırladığı haberde Türkiye’nin Ermenistan, Irak, Suriye, Katar, Somali, Kosova ve Bosna-Hersek gibi ülkelerle ilişkileri de haritada gösterildi.

“AB DEV TÜRKİYE’NİN ÜYELİĞİNİ KALDIRAMAZ”

Yunan medyası, Avrupa Birliği ile Ankara arasında devam eden “AB üyeliği” diyaloğuna değinerek, “Bu olasılık klinik olarak öldü. Avrupa Birliği, ‘dev’ bir Türkiye’nin üyeliğini kaldıramaz.” Gazete, Türkiye ile Yunanistan ve Kıbrıs Rum tarafı arasında sık sık gerginlik yaşandığını yazarken, mülteci sorununun da dikkat çekici bir faktör olduğunu belirtiyor.

Türkiye’nin son dönemde Rusya ve Çin’e çok yakın olduğunu hatırlatan Yunan medyası, “Bu iki ülke ile ilişkilerin gelişimi, Batı’dan kopmadıkça sonsuza kadar devam edemez” sözlerine de yer verdi.

bor-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu