Haber

YSK Lideri Ahmet Yener son dakika kararını açıkladı!

Flaş Haber…Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde ikinci tür oylama için ABD, Kanada, Avustralya, İrlanda ve İngiltere’de oylamanın 20-24 Mayıs tarihlerinde yapılmasına karar verdi.

Daha önce iki güne indirilen oy verme süreci bu ülkelerde 20-21 Mayıs tarihlerinde açıklandı.CHP, sürenin iki günden beş güne çıkarılması için YSK’ya başvurdu.

Kararın ardından Türk vatandaşları beş gün süreyle ikinci tür seçim için oy kullanabilecek.

YSK LİDERİ YENER’İ AÇIKLADI

YSK Başkanı Ahmet Yener de düzenlediği basın toplantısında kararı verdi. “Kurulumuz, Dışişleri Bakanlığı, AK Parti ve CHP’nin ortaklaşa sunduğu dilekçeyi dikkate almış, Dışişleri Bakanlığı ve THY ile iletişim kurmuş, ABD, Kanada’da oy kullanma saat ve günlerine ilişkin dilekçeleri değerlendirmiştir. , İngiltere, Avustralya ve İrlanda’da 20-24 Mayıs ortasında oy kullanma günleri belirlendi. İkinci tip ise Türk siyasi hayatında ilk kez uygulanan bir süreçtir. Dönemin kısalığı göz önünde bulundurularak, Dışişleri Bakanlığı ve siyasi parti temsilcilerinin talepleri dikkate alınarak birinci basamakta oy kullanma gün ve saatlerine ilişkin düzeltmeler yapıldı. Mümkün olduğu kadar çok sayıda talebi karşılamaya çalışıyoruz.”sözleriyle duyurdu.

haber-doganyol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu