Haber

Yelken’de ILCA 1. Ayak Yarışları ve Milli Takım Seçmeleri Ayvalık’ta Tüm Hızıyla Devam Ediyor

27 Kasım’da Ayvalık’ta başlayan ILCA 1. Ayak Yarışları ve Ulusal Kadro Seçmeleri, sürat kesmeden devam ediyor.

Yarışlara konut sahipliği yapan Ayvalık Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü sportmeni Duru Alpkökin topladığı puanlar sonucu Altın Lig’de yarışa hak kazandı.

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin’in büyük uğraşlar sonucu kente kazandırdığı, Ayvalık Belediyesi takviyeleriyle Ayvalık Yelken Kulübü’nün mesken sahipliğinde düzenlenen yarışlarda 51 kulüpten 188 sportmen, ulusal ekibe girebilmek için ter döküyor.

Yarışlarda tüm sportmenlerin kıyasıya gayret ettiğini belirten Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin yaptığı açıklamada; “Yarışlarımız üç gündür devam ediyor, rüzgar konusunda istikrarsız bir hafta yaşıyoruz. Öğlenden sonra artan rüzgarlarla her gün yarışların startları veriliyor. Bu sayede Ayvalık denizinde fevkalade bir yelken şöleni yaşıyoruz. Kentimizdeki tesislerde de turizm manasında yansımaları hoş, işletmelerden hoş geri dönüşler alıyoruz. Kentimize farklı bir canlılık ve hareketlilik getirdi. Kentimizin, denizimizin, kıyılarımızın, rüzgârımızın hoşluğu, denizlerimizin paklığı bu tertiplerle daha çok aşikâr oluyor 2 Aralıkta’ta aktifliği tamamlayacağız. Bütün atletlerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”

Dün tamamlanan yarışlar sonucunda ILCA 6. Sınıf yarışlarında Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Nazlı Çağla Dönertaş birinci, Yalıkavak Yelken’den Fevzi Kurt ikinci, Galatasaray Yelken’den Ecem Hoş üçüncü oldu.

ILCA 7. Sınıf yarışlarında Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Yiğit Yalçın Çıtak birinci, Berkay Abay ikinci, Galatasaray’dan Umut Eyiparmak üçüncü oldu.

ILCA 4. Sınıf yarışlarında Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Fahri Can Tatlıcan birinci, Tekirdağ Yelken’den Kutsal Güneş Kurnaz ikinci, İstanbul Ferdi’den Svishchov Dmytro üçüncü oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu