Haber

Veysel Şahin; Atatürk’e ve Türk’e Ölüm Yok

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Vilayet Lideri Veysel Şahin 10 Kasım Atatürk’ün vefatının 84. Yılı hasebiyle bir bildiri yayınladı. Lider Şahin iletisinde, “Bizim için Atatürk’ün olduğu yerde ölüm yoktur. Türk’ün olduğu yerde ne ölüm, ne karamsarlık vardır. Atamız her yaratılmış gibi aramızdan ayrılmıştır ama O’nun fikirleri ve eserleri ilelebet yaşatılacaktır” tabirlerini kullandı.

MHP İzmir Vilayet Lideri Veysel Şahin, 10 Kasım münasebetiyle Atatürk’ü anma bildirisi yayınladı. “Biz Atatürk mateminin değil, Atatürk fikirlerinin nöbetindeyiz. Biz Atatürk ile ne ölümü, ne mağlubiyeti, ne de karamsarlığı yan yana getiriyoruz.” Diyerek kelamlarını sürdüren Lider Şahin, anma iletisinde “Bundan 84 yıl önce ebediyete uğurladığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin gönlünde ve dualarında ölümsüzlüğü bulmuş, yaptıkları ve mücadelesiyle abideleşmiş bir kahramandır. O, 57 yıllık kısa hayatına Türk tarihinin en büyük ve en anlamlı zaferlerini sığdırabilmiş, ikinci Ergenekon’dan çıkışımızı sağlamış ve kurduğu Cumhuriyetle dünya tarihinin en büyük devlet adamlarından biri olmuştur.”

İnanmış Dava Adamı

“Bizim için Atatürk, Türk’ün istiklal ve bağımsızlığına inanmış üstün nitelikli bir dava adamı, Türklük için mücadeleden yılmayan büyük bir Türk Milliyetçisi ve vatan aşkıyla zafere ulaşan milli kahramandır. O geçmişimiz ile yarınlarımız arasındaki sarsılmaz bir köprü, Türk tarihinin derinliklerinden süzülüp gelen Türk Devlet Geleneğinin en büyük temsilcisi ve milletimizin fikir ufkudur.”

O’nu Anlamayanlar

O’nu anlamayanlar, Türk Milletinin uygar vasfını fark edemeyenler ve Türk’ün gücünü kavrayamayanlar ne söylerse söylesin bu gerçekler hiçbir formda değişmeyecek, kalplerimizdeki Atatürk sevgisi hiçbir vakit küllenmeyecektir. Atatürk Türkiye’dir, Türkiye’nin ve bütün Türk Dünyasının ortak pahasıdır. İsmi da yapıtları de Üsküp’ten Yakutistan’a kadar uzanan bütün Türk Dünyasında şuurla yaşatılacaktır.

Ölümle Yan Yana Gelmez

İşte bu sebeple diyoruz ki biz Türk Milliyetçileri Atatürk ile vefatı, Atatürk ile yenilgisi ve Atatürk ile karamsarlığı yan yana getirmiyoruz. Evet, büyük Atatürk her nefis üzere ebediyete irtihal etmiştir. Ancak Atatürk yaptıkları, uğraşı ve yapıtlarıyla sonsuza dek kalplerimizde ve dualarımızda yaşayacaktır. Bu vesile ile Büyük Türk Milliyetçisi, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve takımını minnet ve şükranla anıyor, şehitlerimizi rahmet dualarıyla yâd ediyorum.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu