Haber

Okan Gaytancıoğlu: “Kiremitçisalih Köyü’ndeki 150 Dönüm Hazine Arazisi Satıldı. Hüzünlü Arazi Köylüye Verilmedi, Başkalarına Satıldı”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne’nin Uzunköprü ilçesi Kiremitçisalih köyündeki 150 dönümlük hazine arazisinin satıldığını belirterek, “Burada üzücü olan arazinin köylüye değil, başkasına satılması.”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bugün Kiremitçisalih Köyü Muhtarı Recep Tane ile bir araya geldi. Gaytancıoğlu, köydeki 150 dönümlük hazine arazisinin toplulaştırılarak satıldığını belirterek, arazinin köy halkına bedelsiz olarak ağaçlandırması için verilmesi gerektiğini söyledi.

“KÖYÜN KALMASI GEREKİRKEN SATILAN MİKTARI ARTIRIN”

Gaytancıoğlu şunları söyledi:

“Uzunköprü’nün Kiremitçisalih Köyü’nde arazi toplulaştırması yapıldı. Muhtarımızla beraberiz. Arazi toplulaştırması sonucunda daha önce 220 dönüm hazine alanı vardı, güzel bir şekilde dağıtılmıştı ama arazi toplandıktan sonra artan miktar köyde kalması gerekirken köye satıldı.Biz buna da karşıyız.Toprağı olmayan köylü var.Toprağı az olan var veya o arazi olabilir. köye gelir sağlamak için kullanılırdı.Köyün dışından birine ihaleyle hatta birine satılmış.Burası senin köyünün büyüyen kısmı senin olmalı, hatta sana karşılıksız verilmeliydi. Burada üzücü olan, arazinin köylüye verilmeyip başkalarına satılmasıdır.”

“KÖYÜMÜZ MAĞDUR”

Muhtar Recep Tane, “Tanımadığımız biri 150 dönümlük arazi almış. Bu olayda biz muhtarlar kusurluyuz. Tekrar tapu müdürlüğüne gittim, arazi satışa çıkmasın. .. Onlara göre her şey kanun içinde.Bizim yapabileceğimiz fazla bir şey yok.Bu durumda köylülerimiz “Biz muhtarlar da mağduruz. İster toprağı olmayanlardan, ister köyden gelsinler derdik” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

saraykoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu