Haber

Niğde Belediyesi Sınırlarında Mahalle Sayısı Azaldı

Niğde Belediyesi’nde bulunan 26 mahalle, belediye meclis kararıyla 14’e düşürüldü.

Niğde Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında alınan kararla Niğde’de bazı mahalleler birleştirildi. Karara göre birleştirilen mahalleler ve kaldırılan mahalleler şu şekilde belirlendi;

1. Yerleşke alanı Fertek Mahallesi’nden ayrılarak diğer sınırlar korunarak Fertek Mahallesi uçları oluşturulmuştur.

2. Bor yolu sınır olarak alınmış ve kuzeyi Aşağı Kayabaşı Mahallesi olarak belirlenmiştir.

3. Bor yolunun güneyi, yerleşke alanı ve Selçuk Mahallesi’nin bir bölümü birleştirilerek Sarıköprü İlçesi sınırları oluşturuldu.

4. Selçuk Mahallesi’nin bir bölümü kesilerek diğer alanların sınırları korunarak Selçuk Mahallesi oluşturuldu.

5. İlhanlı Mahallesi’nin sınırları, Şahinali Mahallesi’nin bir bölümü alınarak, İlhanlı Mahallesi’nden bir bölümü çıkarılarak oluşturulmuştur.

6. Nar Mahallesi’nin yeni sınırları Şahinali Mahallesi ve İlhanlı Mahallesi’nden ayrılarak oluşturuldu.

7. Şahinali Mahallesi ve Efendibey Mahallesi’nin bir bölümü ve Şahsüleyman Mahallesi’nin tamamı alınarak Şahsüleyman Mahallesi’nin sınırları oluşturuldu.

8. Eskisaray, Burhan, Alaaddin, Songur, Saruhan, Balhasan, Kale, Ahipaşa, Sıralı, Çayır ve Esenbey Mahalleleri ile Şahinali Mahallesi’nin bir bölümü Kale Mahallesi olarak belirlendi.

9. Efendibey Mahallesi bitişinin bir bölümü kesilerek yeni Efendibey Mahallesi sınırı oluşturuldu.

10. Efendibey, Şehitler, Yenice, Dere ve İnönü Mahalleleri’nin yer almasıyla Şehitler Mahallesi’nin sınırları oluşturulmuştur.

11. İnönü, Dere ve Yenice Mahallelerinin bir bölümü alınarak yeni İnönü Mahallesi’nin sınırları belirlendi.

12. Yukarı Kayabaşı Mahallesi’nin bir bölümü kesilerek Aşağı Kayabaşı Mahallesi sınırlarından bir bölümü alınarak yeni Yukarı Kayabaşı Mahallesi uçları belirlendi.

13. Yeni Kayardı Mahallesi’nin sınırları, Hamamlı Mahallesi’nin tamamı ile Aşağı Kayabaşı ve Yukarı Kayabaşı Mahalleleri’nin bir kısmı alınarak oluşturuldu.

14. Kumluca Mahallesi’nin tamamı, Fertek ve Aşağı Kayabaşı Mahalleleri’nin bir kısmı alınarak yeni Kumluca Mahallesi uçları oluşturulmuştur. – NİĞDE

haber-harran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu