Yaşam

Mitolojik Yerli Dizi Şahmaran’ın Yayın Tarihi Açıklandı

Dünyanın en tanınan çevrimiçi dizi ve sinema platformları ortasında yer alan Netflix, yeni Türk dizisi Şahmaran‘ı duyurdu. Dizi için bir tanıtım videosu yayınlayan ekip, bu videoda Şahmaran’ın ne vakit seyirci ile buluşacağını da açıkladı. Gelin yaklaşmakta olan yerli dizi ile ilgili ayrıntılara yakından bakalım.

Şahmaran ile ilgili paylaşılan ayrıntılara baktığımızda, Serenay Sarıkaya ile Burak Deniz’in başrol olduğunu görüyoruz. Dizinin kadrosundaki diğer isimler arasında ise Mahir Günşiray, Ayşe Lebriz Berkem, Mehmet Bilge Aslan, Ebru Özkan, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ece Ertez ve Berfu Halisdemir yer alıyor. 

Şahmaran, 20 Ocak’ta Netflix’te yayınlanacak!

Netflix’in yeni Türk dizisi Şahmaran, Pınar Bulut tarafından kaleme alındı. Umur Turagay‘ın direktörlük yapacağı dizinin üretimcileri ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar olarak açıklandı.

Şahmaran nedir? Şahmaran dizisinde ne anlatılacak?

Şahmaran yahut Şahmeran, mitoloji ile ilgili olanların yakından tanıdığı karakterlerden bir adedidir. Türk mitolojisinde de karşımıza çıkan Şahmaran, altı yılan üstü insan olan bir varlıktır ve “Yılanların Başı” olarak nitelendirilmektedir. Netflix’in diziyle ilgili yaptığı açıklamada ise hususla ilgili olarak şu sözlere yer veriliyor: Şahsu, annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya sarfiyat fakat burada kendisini Mar ismi verilen sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur. Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Ve onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Her şeyden habersiz olan Şahsu ise Mar topluluğunun yol göstericisi Maran ile ortalarındaki çekime karşı koyamaz ve ona aşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de aşkın gücünü keşfedecektir.

Şahmaran için hazırlanan tanıtım görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu