Haber

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Üyeleri BM Türkiye Ofisi Önünde Filistin’e Destek Gösterisi Düzenledi

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen üyeleri, Yıldızkule’deki Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Ofisi önünde Filistin’e destek gösterisi düzenledi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Çankaya Oran Yerleşkesi önünde toplanan üyeler, “İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları karşısında tepkisiz kalan ve uyuyanları uyandırmak” amacıyla Yıldızkule’deki BM Türkiye Ofisi önüne çanlarla yürüdü. .

Ofisin bulunduğu binanın önünde İsrail karşıtı sloganların atılmasının ardından Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın basın açıklaması yaptı.

Yalçın, İsrail’in Gazze’ye 25 gündür devam eden saldırılarını kınadı ve saldırılara tepki göstermeyen ülke yönetimlerini eleştirdi.

Saldırıların Gazze’de insani krize yol açtığını belirten Yalçın, İsrail’in hava ve kara saldırıları sonucu 8 binden fazla Filistinlinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Yalçın, Gazze’de altyapının büyük ölçüde tahrip edildiğine dikkat çekerek, “Dünyanın dört bir yanından gelen seslere kulak tıkayan BM, Filistin’deki soykırımın durdurulması için acilen harekete geçmelidir.” söz konusu.

Yalçın, “Filistin’de barış ve adalet sağlanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu