Haber

Manisa Alaşehir’de GES’e geçici kabul

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak tasarruf etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Alaşehir İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde 25 milyon TL yatırımla inşa edilen 1 megavatlık GES’in mevzuata uygun ve kullanılabilir durumda olduğu tespit edilerek kabul tutanağı imzalandı. Kontrollere MASKİ Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir’in yanı sıra TEDAŞ ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk, MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yerli, milli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Çevre dostu yatırımlarımızla sadece ilimizi değil, ülkemizi de koruyoruz. çevre illere, ülkemize, dünyamıza ve kamu kaynaklarına. Manisa Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi’nde ve Yunusemre ilçemizin Seyitli mahallesinde de güneş enerjisi santrali kurduk. Son olarak Alaşehir ilçemizde bulunan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde diğer tesislerimizde olduğu gibi 1 megavatlık Güneş Enerjisi Santrali kurulumunu tamamladık. 2.895 adet pano bulunan tesisimizin kesintili kabulü yapılmıştır. Günü kurtarmak için değil, gelecek nesilleri düşünmek için yatırım yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde güneş enerjisi santrali yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

kumlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu