Haber

Kılıçdaroğlu yaptığı pazarlıkla bu noktaya geldi… Özdağ, ‘FETÖ’ dedikleri safta!

  • Haber7 – ÖZEL

HDP, Uygun Parti, SP, GP, DP ve Deva Partisi ile aynı safta yer alan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın son dönemde ortaya atılan suçlamalara ve Kemal’e gerekçeli açıklama yaparak aldığı sert yanıtlar Kılıçdaroğlu, hala sıcak.

ÖZDAĞ’DAN KAVUNCU’YA: FETÖ İLE ULUSLARARASI

MHP’yi bölmek amacıyla kurulan Âlâ Partisi’nde Meral Akşener ile birlikte yer aldı. Ümit ÖzdağÂlâ Party İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya Ekim 2020’de. FETÖ “Suçlandı. Özdağ, CNN Türk’te katıldığı programda Kavuncu hakkında şunları söyledi:

KAVUNCU: Ahlaksız İftira

Özdağ’ın iddialarının ardından Ahmet Hakan’ın yayınına telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, şunları söyledi:

AKŞENER: İftira ve İhraç

Ümit Özdağ’ın Yetkin Parti’den ihraç edilmesine yol açan FETÖ mücadelesine ilişkin Güzel Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kasım 2020’de şunları söyledi:

OĞAN ERDOĞAN’A ÖZDAĞ KILIÇDAROĞLU’NA

Daha sonra Zafer Partisi’ni kuran Ümit Özdağ girdiği ilk seçimde oyların yüzde 2.27’sini aldı. Özdağ’ın partisi milletvekili seçemedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Zafer Partisi’nin de yer aldığı Çet İttifakı’nın adayı Sinan Ogan, ikinci tıpta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladı.

Aksine Özdağ, Kılıçdaroğlu ile anlaştıklarını belirterek, oyunu HDP ve Güzel Parti’nin desteklediği Kılıçdaroğlu’na vereceğini söyledi.

FETÖ DİYENLERLE ÇİZME TOPLANTISI

Ümit Özdağ böylece FETÖ ile suçladığı Yeter Partisi’ne üye oldu. Buğra Kavuncuve kendini iftira atmakla suçlayarak Meral Akşenerile aynı çizgigeldi.

‘Tecavüz’ Yazan Bir Kısım

Özdağ, kendisi hakkında “çocukluğunda tecavüze uğramış bir çocuğun psikolojisinde” diyen Demokrat Parti’nin de Genel Başkanı. Gültekin Uysalparalel olarak oylamaya karar verdi.

PKK İLE PARALEL

Ümit Özdağ’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye yapmasının ardından toplanan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP/PKK, ikinci tipte de Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu