Teknoloji

Halo Neden Xbox Sunumunda Yer Almadı? Phil Spencer Açıkladı

 
Microsoft’un oyunlardan sorumlu başkanı Phil Spencer, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Xbox Games sunumunda pek çok oyunu gösterdi. Ancak Halo gibi ödüllü bir birinci taraf oyununun olmaması pek çok hayranın dikkatini çekti ve bu sorgulanmaya başlandı. Phil Spencer ise bu durumla ilgili çeşitli yorumlarda bulundu.
 
Halo Neden Xbox Sunumunda Yer Almadı?
 
 
 
Halo serisi, Xbox tarafındaki nadide serilerden biridir. Infinite oyunu ile yeni bir deneyim sunmayı hedefleyen ekip, sezonluk içerikler sunmaya devam ediyor. Halo Infinite’in yeni sezonu 20 Haziran’da oyuncuların beğenisine sunulmayı bekliyor ve bu kapsamda yeni içeriklere yer veriyor.
 
Öne çıkan yapımlardan biri olan Halo Infinite’in yokluğu dikkat çekiyor. The Guardian ile yaptığı bir röportajda Phil Spencer şunları söyledi: “Xbox sunumunda Halo oyunu yer almıyordu. Bu onu daha az önemli yapmaz. Şu anda 20’den fazla stüdyomuz var ve dört büyük oyun bizim için öne çıkıyor. Bu oyunlar ortada Fable, Forza, Halo ve Gears var.”
 
Spencer ayrıca geliştirici grubu 343 Industries’deki yeniden yapılanma nedeniyle Halo’nun sunuma dahil edilmediğini söyledi.

haber-caykara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu