Haber

Finike’de 35 kilometre sathi kaplama asfalt

 

Finike’de 35 kilometre sathi kaplama asfalt

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Finike Dağbağ Mahallesi’nde 3 ilçeyi birbirine bağlayan 35 kilometrelik küme yolda asfalt çalışması yürütüyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal alanlardaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Finike Dağbağ Mahallesi’nde bulunan ve Antalya’nın 3 ilçesini birbirine bağlayan küme yolunun altyapı çalışmaları tamamlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı altyapı ekipleri daha önce küme yolunda güçlendirme, şev ve şampanya çalışmaları yapmıştı. Konumu itibariyle büyük önem taşıyan Finike, Kaş ve Demre’yi birbirine bağlayan küme yolda sathi asfalt dökme çalışmaları devam ediyor. Antalya’nın en uzun küme yollarından biri olan 35 kilometrelik yolun tamamı sathi asfaltla kaplanacak. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için kümes yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

YOLLAR DENETLENİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Sorumlusu İsa Akdemir, Dağbağ Mahalle Muhtarı Durmuş Öner ile birlikte yüzey asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek yolun bölge halkına hayırlı olmasını diledi. İsa Akdemir, Finike muhtarları toplantısında muhtarların yol ile ilgili taleplerinin bulunduğunu ve Büyükşehir Belediyesi’nin yolun tamamlanması için çalışma başlattığını söyledi. Akdemir, “Bu yol Antalya Büyükşehir Belediyesinin en uzun grup yoludur. “Altyapısını tamamladık, yüzey kaplama asfaltını yapıyoruz” dedi.

BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Dağbağ Mahalle Muhtarı Durmuş Öner, “Yolumuz eskiydi ve bozulmaya başladı. Antalya Büyükşehir Belediyemiz sayesinde yolumuzu yeniliyoruz. Artık ulaşım daha kolay olacak. “Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.

  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu