Haber

Eski futbolcu Dani Alves’in taciz davası başladı

İspanya’nın Barselona kentinde bir eğlence merkezinde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan ve 100 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan eski futbolcu Daniel Alves da Silva’nın (Dani Alves) davası sürüyor. 12 yıla kadar isteniyor, başlandı.

Barselona Bölge Mahkemesi’nde görülen davada savcılık Alves için 9 yıl, müştekinin avukatı ise 12 yıl hapis cezası talep etti.

“Cezasını tamamladıktan sonra kadının yanına yaklaşmamalıdır.”

Ayrıca Alves’in 150 bin euro tazminat ödemesini isteyen savcılık ve davacının avukatı, eski Brezilyalı futbolcunun cezasını çektikten sonra 10 yıl süreyle adli gözetim altında tutulmasını ve suç işlememesi için tedbir alınmasını talep etti. maktulün bulunduğu yerlere 1 kilometreden fazla yaklaşmak.

Davayı takip etmek üzere 270 basın mensubu akredite oldu.

Cezaevinden Katalan polisine ait minibüsle mahkemeye getirilen Alves, kot pantolon ve beyaz gömlek giymişti.

Mahkeme Başkanı’nın verdiği kararla mağdurun özel hayatının gizliliğinin korunmasına yönelik bazı tedbirler alındı.

Buna göre duruşma salonunda Alves ile yüz yüze gelmeden kapalı kapı arkasında oturan mağdurun ifade verirken ses değiştirici cihazla konuşacağı belirtildi.

Üç gün sürecek duruşmada Alves’in modellik yapan eşi Joana Sanz’ın da aralarında bulunduğu toplam 28 tanığın dinlenmesi bekleniyor.

Sanz, olaydan sonra Alves’ten boşanacağını açıklasa da daha sonra bu süreci durdurdu.

Savunma avukatı Ines Guardiola, geçtiğimiz yıl müvekkilinin adının ve polis kayıtlarının basına sızdırıldığını, “Alves’in yargısız infaza maruz kaldığını” iddia etti.

Olayın tarihi

30 Aralık 2022 gecesi Barselona’daki bir diskotekte 23 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak 2023’te Meksika’dan Barselona’ya geldikten sonra gözaltına alınmış, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. .

İfadesini 5 kez değiştiren ve son olarak “ilk ifadelerinde sadakatsizliğini gizlemek ve cinsel ilişkiyi kabul ederek eşini korumak için yalan söylediğini” belirten 39 yaşındaki Alves, Ocak ayında Brains 1 Cezaevi’nden Brains 2 Cezaevi’ne nakledildi. 23, 2023, güvenlik nedeniyle.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda forma giyen Alves, Barselona’da cinsel suçlardan tutuklanmasının ardından en son forma giydiği Meksika takımı UNAM ile sözleşmesi feshedildi. saldırı suçlamaları.

haber-bandirma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu