Haber

Derince’de Gençlik ve Spor Merkezleri Açıldı

Gençlik ve spor merkezi projelerinin hayata geçirildiği Derince’de hizmete açılan Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi, Bahattin Çelik Spor Kompleksi, Fatih Sultan Gençlik ve Spor Merkezi ile Sırrıpaşa Gençlik ve Spor Merkezi çocuk ve gençlerden yoğun ilgi görüyor insanlar.

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, ilk olarak Dumlupınar İlçesi’nde Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi’nin açılışını yaptı. Çocuk ve gençlerin ilgi gösterdiği merkezde çeşitli branşlarda spor, sanat ve değerler eğitimi veriliyor. Yaklaşık 30 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ve şehit Abdullah Tayyip Olçok’un adını taşıyan Gençlik Merkezi’nde kütüphane, derslikler, özel çalışma odaları, iki katlı bilgisayar odası içeren gençlik merkezi, açık futbol, ​​basketbol ve spor salonları yer alıyor. tenis sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, fitness kümesinde çocuklar için oyun alanları ve kaykay pisti yer alıyor.

Bahattin Çelik Spor Kompleksi

Derince Belediyesi ilçedeki ikinci spor kompleksini Fatih Sultan Mahallesi’ne kazandırdı. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm Derince’ye hitap eden Spor Kompleksi, merhum Derince Belediye Meclis Üyesi Bahattin Çelik’in adını taşıyor. 3.700 metrekare proje alanı üzerine inşa edilen iki katlı sosyal tesis binasının da yer aldığı komplekste, kapalı futbol sahası, çok amaçlı salon, antrenman odaları, kafeterya, seyirci alanları, sporcu soyunma odaları, antrenör odaları ve hakem odası. Karate, tekvando, boks ve jimnastik branşlarına da ev sahipliği yapan Bahattin Çelik Spor Kompleksi’ndeki çok amaçlı salona, ​​karate dünyasının önde gelen isimlerinden merhum Halit Yoldaş’ın adı verildi.

Fatih Sultan Gençlik ve Spor Merkezi

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ilçeye kazandırdığı Fatih Sultan Gençlik ve Spor Merkezi’nin açılışı oldukça anlamlı bir gün olan 29 Ekim’de gerçekleşti. Yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine kurulan Fatih Sultan Gençlik ve Spor Merkezi’nde kütüphane, derslikler, özel çalışma odaları, bilgisayar odasının yer aldığı 2 katlı gençlik merkezi, açık futbol sahası, fitness grubu ve oyun alanları yer alıyor. Çocuklar için yaş gruplarına göre. Spordan eğitime tüm unsurlarıyla başta ilçe sakinleri olmak üzere tüm ilçe halkına hizmet veren Gençlik ve Spor Merkezi’ni sık sık ziyaret eden Başkan Aygün, burada çocuk ve gençlerle buluşarak onların mutluluk ve heyecanlarını paylaşıyor. .

Sırrıpaşa Gençlik ve Spor Merkezi

Derince’ye değer katacak projeler arasında yer alan son tesisler ise Sırrıpaşa Mahallesi’nde inşa edildi. Çenedere Caddesi üzerinde üretimi tamamlanarak hizmete açılan Sırrıpaşa Gençlik ve Spor Merkezi, çocuklar ve gençlerden yoğun ilgi görüyor. 4 bin 740 metrekare proje alanına sahip olan Sırrıpaşa Gençlik ve Spor Merkezi, çok amaçlı amaçlarla hizmet veriyor. Gençlik ve Spor Merkezi’nde kütüphane, çok amaçlı salon, bilgisayar ve özel çalışma odaları bulunmaktadır. Proje kapsamında üretilen suni çim saha bölge sakinlerinin kullanımına sunuldu. Çocuklar ve gençler için çok değerli bir kazanım olan Sırrıpaşa Gençlik ve Spor Merkezi bünyesinde Aile Sağlığı Merkezi de bulunmaktadır. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu