Haber

Depremzedelere konteyner gönderilmesi bahanesiyle dolandırıcılık yapıldığı iddiasıyla ilgili suç duyurusu

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenlere İstanbul’daki bir insan kaynakları şirketinin bilgilerini kullanarak konteyner gönderme bahanesiyle dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen zanlılar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

İzmir’de İstanbul’da bulunan bir insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firmasının avukatı Ali Onar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bazı zanlıların müvekkil şirketin bilgilerini kullanarak vatandaşlardan para toplamak için kullandıkları iddiasıyla savcılığa başvurdu. sosyal medyadan deprem bölgesine konteyner gönderme bahanesi.

İhbar dilekçesinde, zanlıların deprem sonrası sosyal medya üzerinden temasa geçtikleri kişilerden depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak için konteyner gönderme bahanesiyle verdikleri IBAN hesabına para yatırmalarını istedikleri, parayı aldıktan sonra şahısları bloke ettiler.

Dilekçede, paranın hesaba geçmesinin ardından 15 konteyneri deprem bölgesine göndermek için kendileriyle iletişime geçerek 25 bin lirayı yatıran zanlıların bir vatandaşı geciktirdiği görüntüler de yer aldı.

Avukat Ali Onar, millet olarak içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı dönemde depremde maddi ve manevi yaralanan vatandaşların çeşitli işlemlerle hatta kurumsal iş yerlerinin isimleriyle bile dolandırılmalarına çok üzüldüğünü belirtti.

Benzer bir dolandırıcılık olayının danıştığı bir firma aracılığıyla gerçekleştiğini tespit ettiğini vurgulayan Onar, “Suç işleyen ve bu suçları işlemek için örgüt kuran kişiler hakkında elimizdeki delillerle birlikte Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Elde edilen.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu