İş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’ı kabul etti! Toplantının içeriği 700 bin kamu çalışanını ilgilendiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı kabul etti. AK Parti Genel Merkezi’ndeki görüşme basına kapalı gerçekleşti. Atalay’a TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak eşlik etti.

“700 BİN İŞÇİNİN KAMU SÖZLEŞMESİNİN SONA ERMESİNİ İSTİYORUZ”

Alınan resepsiyonun ardından parti genel merkezinden ayrılırken açıklamalarda bulunan Ergün Atalay, görüşmelerinin ana konusunun 700 bin kamu çalışanını ilgilendiren 2023 toplu iş sözleşmesi olduğunu söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile görüşmeye gideceklerini belirten Atalay, “700 bin işçinin kamu sözleşmesinin bir an önce seçimden önce bitmesini istiyoruz. TÜRK-İŞ yönetiminin talebidir.” söz konusu.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÇALIŞMA BAKANI’NA TALİMATLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakan Bilgin’e “bu konuyu görüşün” dediğini kaydeden Atalay, “Yaklaşımı iyi olduğu için Çalışma Bakanı’na talimat verdi, oraya gidiyoruz” dedi. sözlerini kullandı.

“Asgari Ücretten Bahsetmedik”

Bir soru üzerine Atalay, görüşmede seçimden söz edilmediğini kaydetti. “Asgari ücretle ilgili bir şey gündeme geldi mi?” Atalay, “Onunla ilgili konuşmadık. Gündem, geçici işçiler bu hafta çıkar diye düşünüyoruz. Kamu sözleşmeleri var. Taşerondan da kadro beklentisi var, bunları konuştuk.” o cevapladı.

almushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu