Haber

Çocukların Kışlıkları Çankaya’dan

Çankaya Belediyesi yaklaşan kış ayı öncesi ilköğretim öğrencilerine bot ve mont yardımında bulunuyor. Toplumsal Belediyecilik uygulamaları ile halkın faydasına yatırımlarda bulunan Çankaya Belediyesi, kış ayı öncesi öğrencileri tekrar sevindirdi.

Çankaya Belediyesi, maddi durumu âlâ olmayan ailelerin eğitim gören çocuklarına bot ve mont yardımında bulunuyor. Bot ve monttan oluşan paketler, çocuklara ulaştırılmak üzere okul idarecilerine teslim ediliyor. Kış aylarında çocukların kışlık giysilerle okula gidebilmeleri için bot ve mont yardımında bulunan Çankaya Belediyesi, Halk Kart dayanağı alan ailelerin çocuklarına da takviye oluyor.

Hiçbir ayrım yapmadan tüm Çankayalılara eşit hizmet götürdüklerini belirten Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Biz en çok çocukların belediyesiyiz diyoruz. Zira çocuklar bizim geleceğimiz. Onların sağlıklı gelişimi, eğitimi, beslenmesi her şeyden evvel gelir. Ekonomik kaideleri göz önünde bulundurarak çocuklarımız aç kalmasın diye bilhassa dar gelirli bölgelerdeki okullarda beslenme saatine sıcak yemek götürüyoruz. Çocukların sağlıklı bir ortamda eğitim alması için okullarda tadilat yapıyoruz. Kış aylarında üşümesinler diye her yıl muhtaçlığı olan çocuklara bot ve mont armağan ediyoruz. Ne ekersek onu biçeriz. Biz yetişkinler ve yöneticiler çocuklarımızı geleceğe sağlıklı bir formda hazırlayalım ki ülkemizin de yarınları aydınlık olsun” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu