Haber

Burhaniye Boşnaklarından Destici’ye tepki

BALIKESİR (İGFA) –Burhaniye Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Eruzunlar’dan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’ye bir tepki geldi.

Başkan Eruzunlar düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

“Mustafa Destici kendini ne sanıyor? Çanakkale’de ve Yemen’de bu topraklar için onbinler Kurtuluş Savaşı’nda bir an bile düşünmeden savaştı ve bu asil millete utanmadan Tito kalıntısı diyemezsiniz. bir an bile düşünmeden vatan.Böyle bir topluma hakaret içeren sözler söyleme hakkını nereden buluyorsunuz?

Jusovic soyadı üzerinden Boşnak TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ı siyasi geleceğiniz ve çıkarlarınız için eleştirme hakkını nereden buluyorsunuz?

Yugoslavya’dan Türkiye’ye göç edenlerin hepsinin soyadları burada farklı. Soyadı kanununa göre herkes buradan soyadı almıştır. Bir gün sonra çıktığınız başka bir kanalda aynen ırkçı sözleri tekrarlayarak söylediklerinin arkasında olduğunuzu söylemek tam anlamıyla cahillik ve cehalettir. Destici bu açıklamasıyla tarih bilgisinin, hukuk bilgisinin zayıf olduğunu ispatlamıştır. Yugoslavya’dan Türkiye’ye göç eden bu şerefli insanlara Tito kalıntısı diyemezsiniz. Başta TİP Genel Başkanı Erkan Baş (Jusoviş) olmak üzere tüm Boşnaklardan özür dilemenizi bekliyoruz. Aksi halde toplumların ortasına kin ve kin tohumları eken bir siyasetçi olarak siyasi tarihin tozlu raflarında yerinizi alırsınız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu