Ekonomi

BofA, NVIDIA hisse hedefini 1.100 dolara yükseltti, gözünü GTC AI yeniliklerine dikti

Çarşamba günü BofA Securities, NVIDIA (NASDAQ:NVDA) üzerindeki görünümünü güncelleyerek şirketin fiyat hedefini bir önceki 925$’dan 1.100$’a yükseltti. Firma hisse senedi üzerinde “Satın Al” notunu koruyor. Ayarlama, NVIDIA’nın 18 Mart 2024’te başlayacak olan GPU Teknoloji Konferansı (GTC) öncesinde yapıldı.

BofA Securities yeni fiyat hedefini, önceki 31 katından 37 katına çıkan 2025 takvim yılı fiyat-kazanç oranını uygulayarak gerekçelendiriyor. Bu değerlemenin NVIDIA’nın tarihsel fiyat-kazanç aralığı olan 26 ila 69 kat arasında olduğu belirtiliyor.

BofA Securities analistine göre, yükseltilen fiyat hedefi NVIDIA’nın yapay zeka (AI) alanında büyüyen adreslenebilir pazarını yansıtıyor. Yaklaşan GTC etkinliğinin, çeşitli endüstrilerde üretken yapay zeka ve çoklu evren/dijital ikizlerin artan etkisi de dahil olmak üzere birkaç önemli gelişmeyi vurgulaması bekleniyor.

Ayrıca konferansta, NVIDIA teknolojisinin küresel bilgi işlem altyapısını dönüştürme potansiyelinin de tartışılması bekleniyor; bu da önümüzdeki üç ila beş yıl içinde yıllık 250 ila 500 milyar dolarlık bir pazarı temsil edebilir ki bu da daha önce tahmin edilen 250 milyar dolarlık pazar büyüklüğünden bir artış anlamına geliyor.

GTC’de ayrıca NVIDIA’nın B100 ve N100 gibi hızlandırıcılar, Ethernet anahtarları, veri işleme birimleri (DPU’lar) ve uç yapay zeka çözümleri dahil olmak üzere ürün hattına ilişkin güncellemelerin de sunulması bekleniyor. Ayrıca BofA Securities, NVIDIA’nın AI Enterprise gibi yinelenen yazılım hizmetlerinden ve DGX bulut hizmetleri, otomotiv çözümleri ve oyun gibi diğer tekliflerinden para kazanma konusunda yeni ayrıntılar paylaşmasını bekliyor.

Firma son olarak, NVIDIA’nın genişletilmiş kurumsal kullanım durumlarını ve devlet kurumlarından ve şirket içi dağıtımlardan artan talebi ortaya çıkaracağını tahmin ediyor. Bu görünüm, NVIDIA’nın teknolojilerinin daha geniş bir uygulama ve sektör yelpazesinde ilgi gördüğünü ve potansiyel olarak şirket için artan gelir akışlarına yol açtığını gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu