Haber

Bilecik İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı İhtiyaçlarını Karşılıyor

Bilecik İl Özel İdaresi, köylerin içme suyu, kanalizasyon ve tarım hizmetleri alanındaki ihtiyaçlarının en kısa sürede karşılanması için çalışmalarını sürdürüyor.

2023 yılının ilk yarısında devlet ve vatandaş işbirliğiyle yürütülen çalışmalarda, il genelinde köylerin 2 bin 500 metre kanalizasyon hattı, 12 bin metre içme suyu hattı talebi karşılandı.

İl Özel İdaresi tarafından köylerde kanalizasyon ve vidanjör işleri, kanal temizleme ve tarımsal sulama hizmetleri çerçevesinde bakım onarım işleri yapılmış, iş makinesi, usta ve ekipman yardımı sağlanarak ihtiyaç duyulan hizmetler karşılanmıştır. Köylerde Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordineli olarak Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan su analizleri ile suyun klor ve sanitasyon ihtiyacı makul aralıklarla karşılanmaktadır. Vatandaşların talepleri ve yapılan tespitler doğrultusunda ihtiyaç duyulan hizmetler kesintisiz olarak verilmeye devam edilecek.

Bilecik İl Özel İdaresi, köylerde altyapı hizmetlerinin düzenli bir şekilde sağlanması ve vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürdürüyor. – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu