Teknoloji

Baldur’s Gate 3’ün Xbox Serisinin Tarihi Sızdırıldı

Exputer sitesinde eXtas1s tarafından sızdırılan bilgilere bakılırsa, Baldur’s Gate 3’ün Xbox Serisi geçmişi O netleşti. Larian Studios, söz verdiği gibi oyunu bu yıl sonundan önce bu konsolun kullanıcılarıyla buluşturacak gibi görünüyor. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  The Walking Dead: Destinies’ın Çıkış Tarihi Açıklandı


Baldur’s Gate 3’ün Xbox Serisi Tarihi Ne Zaman?

Bildiğiniz gibi Baldur’s Gate 3, 3 Ağustos 2023 tarihinde Erken Erişim’den çıkmış ve 6 Eylül 2023 tarihinde PC ve PlayStation 5 kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Xbox Series sürümü ise halen geliştirilme aşamasındadır. Son gelişmeye bakılırsa Baldur’s Gate 3’ün Xbox Serisi geçmişi 6 Aralık 2023olarak belirlendi.

Hatırlayacağınız gibi oyunun Microsoft konsollarına gelmesi bu yıl mümkün olmayacaktı. Bunun en önemli sebebi ise Series S’de yaşanan bölünmüş ekran oynama sorunuydu. Ancak Larian Studios İcra Kurulu Başkanı Swen Vincke ile Microsoft Gaming İcra Kurulu Başkanı Phil Spencer’ın GamesCom 2023 fuarında yaptığı görüşme sonrasında, Seri S’de bölünmüş ekran desteğinin kaldırılmasına karar verildi. yukarıda bahsedilen Series S. Bu da doğal olarak oyunun 2024 yılından önce Xbox Series için mevcut olacağı anlamına geliyordu.

Geçtiğimiz günlerde Larian Studios İcra Kurulu Başkanı Swen Vincke yaptığı paylaşımla oyunun bu yıla hazır olacağına dair güvence vermiş ve aktif oynanış testlerinin yürütüldüğünü söylemişti. Exputer sitesinde bir paylaşım yapan eXtas1s, temas kurduğu kişilerin yaptığı bilgi kontrolleri sonrasında hepsinin stüdyo bünyesinde Larian Studios tarafından hedeflenen tarihin 6 Aralık 2023 olduğunu doğruladığını söylüyor. Ancak mevcut oynanış testlerinde beklenmedik bir sorun yaşanmasının ve çıkış tarihinin Aralık ayındaki başka bir güne veya 2024 yılına kaydırılmasının mümkün olmadığını da ekliyor.

Baldur’s Gate 3 Konusu

Dungeons & Dragons masaüstü rol yapma oyununa dayanan oyunun hikayesi, Baldur’s Gate: Descent into Avernus’taki olaylardan aylar sonra geçiyor. Faerun topraklarını istila eden Mind flayer’lar karakterimizi kaçırıyor ve beynimize bir parazit yerleştiriyor. Böylece içimizde gizemli güçler uyanır. Bize düşen, direnmek ve karanlığa karşı karanlığa karşı kullanmak ya da kötülüğün zirvesine ulaşmak arasında seçim yapmak olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu