Haber

Babasının ölümünden sonra toparlanamadı! Juventus’un genç yıldızı tutuklandı

Psv Eindhoven alt yapısında gösterdiği performansla A Takım’a kadar yükselen Mohamed Ihattaren, Hollanda futbolunun son yıllarda yetiştirmiş olduğu en önemli yeteneklerden biri olarak gösteriliyordu. Kariyerinde her geçen gün daha da ileri gitmesi beklenen Ihattaren, özellikle babasının ölümünden sonra kendisini bir türlü toparlayamadı.

GİTTİĞİ GİBİ GERİ DÖNDÜ

PSV Eindhoven’da oynadığı periyotta, o sıralar grubu çalıştıran Roger Schmidt ile problemler yaşayan Ihattaren, 1.9 milyon Euro karşılığında sürpriz bir halde Juventus‘a satılmıştı. İtalyan devinde de beklenen performansı gösteremeyen Ihattaren, önce Sampdoria’ya kiralandı. Sampdoria’da hiçbir antrenmana çıkmayan Ihattaren, Hollanda’ya dönüş yaptı. Juventus onu bu sefer Ajax’a kiraladı.

PSİKOLOJİK SORUNLARINDAN KURTULAMADI

Psikolojik olarak da sıkıntılı zamanlardan geçen ve bu sıkıntılı süreci bir türlü atlatamayan genç futbolcuya bir de tutuklama şoku geldi.

SNEIJDER DESTEK VERDİ

Psikolojik sorunlar yaşayan Ihattaren’e en büyük takviye Wesley Sneijder’den geldi. Yaşadığı büyük sakatlıktan dolayı futbolu bırakmak zorunda kalan, yakın arkadaşı Ait Nouri’nin meskenine yerleşen Ihattaren, Seneijder’in desteği ile iki fizyoterapist ile çalışmalara başladı. İlk başlarda düzelme izlenimleri verse de Ihattaren düştüğü durumdan bir türlü kurtulamadı.

EVİNDE TUTUKLANDI

Ihattaren, Salı günü öğleden sonra Utrecht’teki meskeninde polis tarafından tutuklandı. Emniyet ünitelerinin verdiği bilgilere nazaran tutuklama tehdit nedeniyle yapıldı. Hollanda basını Ihattaren’in kimi ve neden tehdit ettiğinin henüz belli olmadığını duyurdu. Ihattaren’in soruşturma mühletince cezaevinde kalıp kalmayacağı şimdi aşikâr değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu