Haber

Ahmet Hakan, Dilan Polat ve Engin Polat’ın Özrünün Ardından Çarpıcı Bir Açıklama Yaptı

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, kara para aklama iddiasıyla soruşturulan ve geçtiğimiz günlerde uzun bir açıklama metni yayınlayan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında dikkat çeken bir yazı yazdı. Detaylar…

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla hakkında soruşturma açılan ve tüm mal varlıklarına el konulan Polat ailesi, geçtiğimiz günlerde uzun bir açıklamayla sessizliğini bozdu.

Dilan ve Engin Polat’ın açıklaması şu şekilde: “Herkes gibi bizim de insan hatalarımız var.” ?

“Milletimizden özür dilememiz, Allah karşısında gösterişten ve aşırılıktan uzak yeni bir yönelim benimsememiz gerektiğinin bilincindeyiz.”

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bu özrü değerlendirdi ve “Polat’ın özeleştirisi” başlıklı yazısında şu sözlere yer verdi:

‘Dilan ve Engin Polat çifti ilk kez uzun bir metinde özeleştiri yaptı. Metin uzun, zamanı olmayanlar için özetleyeyim: Etik aşırılıklarımız oldu. Davranışlarımız şımarıktı. Gösteriş yaptık. Biz düşüncesizlikler ve nezaketsizlikler yaptık. Kabuğumuza çekildik. Muhasebe yapıyoruz. Özür dileriz. Artık pek fazla gitmeyeceğiz. Güzel bir özeleştiri olduğunu söyleyebilirim ama bunu pek söyleyemem. Çünkü çok geç kaldılar, hiçbir tavsiyeye kulak asmadılar, aşırılıklarını son ana kadar sürdürdüler, mallarına el konulduğunda akılları başına geldi, çünkü asıl acılarının mahkeme süreci olduğu çok açık. .’

Hakan, “Tek dileğim mahkemenin bu özeleştiriyi hiç dikkate almaması ve sadece adaletin gerçekleşmesine odaklanmasıdır.” Sözleriyle dikkat çekti.

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu