Haber

Ağrı’da üniversite hayalleri İşçi Sendikası’nın hizmetiyle gerçek oluyor

Ağrı’da üniversite hayalleri İşçi Sendikası’nın hizmetiyle gerçek oluyor

AĞRI – Öz Sıhhat İş Birliği, kurduğu üniversiteye hazırlık kursuyla maddi durumu uygun olmayan birçok öğrenciye hayallerini gerçekleştirme yolunda ışık oldu.

Öz Sıhhat İşçi Sendikası, 2021 yılında Ağrı’da bir ilke imza atarak, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için hizmet binalarında derslik açarak öğrencilere üniversiteye hazırlık kursunun açılmasını sağladı. Kursa 6 öğrenciyle başlayan birlik, öğrenci ve ailelerden gelen yoğun talep üzerine kontenjan artırımı yaparak daha fazla öğrenciye ulaştı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim alamayan öğrenciler, istekli öğretmen ve üniversite öğrencilerinin verdiği derslerle üniversite hayallerini gerçekleştirmek için kararlılıkla çalışmaya başladılar. Birlik bünyesinde 2021 yılından bu yana verilen hizmet sayesinde üniversitelere hukuk, tıp ve daha birçok alanda çok sayıda öğrenci kabul edildi.

Öz Sıhhat – İşçi Sendikası Ağrı Şube Lideri Hakan Yıldırım, sendika bünyesinde kurdukları üniversiteye hazırlık kursu ile maddi durumu uygun olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmeleri konusunda farkındalık yaratmak ve örnek olmak istediklerini vurguladı. Önder Yıldırım, “2020 yılında başladığımız sendikacılık hayatı içerisinde 2021 yılında profesyonel sendikacı olmaya başladıktan sonra gençlik komitemizin uygun görüp hazırladığı sendikamızın kendi binasında öğrencilere ders veya destek hizmeti vermeye başladık. Projeyle hayata geçirilmesini istediğimiz sendikamıza göre “Elbette bu hizmeti verirken hem yöneticilerimizle hem de genç kardeşlerimizle istişarede bulunarak iyi bir strateji üzerinde çalışarak kendi ilimizde yeterli bir imza atmış olduk. Bu konuyu ele alacak olan komite başkanı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu